A- A A+

Erasmus in Schools w roku szkolnym 2015/2016.

Категорія: Erasmus in Schools Опубліковано: Середа, 08 червня 2016 Автор: Joanna Duda
Grafika

Nazwa Erasmus wiąże swe korzenie z imieniem holenderskiego filozofa i teologa Erazma z Rotterdamu. Głównym założeniem programu jest zatem, podobnie jak w przypadku renesansowego humanisty, kształcenie i zdobywanie wiedzy w wielu uczelniach w różnych krajach Europy. Program promuje przede wszystkim edukację formalną i poza formalną (podjęcie studiów, możliwość staży, praktyk czy wolontariat), służącą rozwojowi umiejętności uczniów, studentów i pracowników naukowych. Istotnym aspektem jest również podkreślenie współpracy międzysektorowej i wzmacnianie synchronizacji pomiędzy edukacją a rynkiem pracy. W ramach pobytu na Erasmusie zagraniczni studenci mają okazję do przeprowadzenia tzw. „lekcji europejskich” polegających na przybliżeniu uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów kultury oraz języka wielu krajów Europy i świata. Dzięki temu słuchacze poznają tradycje i zwyczaje panujące w Europie i na świecie, mogą tym samym zweryfikować i przełamać znane im stereotypy.

W tym roku szkolnym gościliśmy w murach IV LO Erasmusów z Hiszpanii (Javier Santos, Santiago Pascual), Portugalii (João Eduardo Valente, Ana João Lopes), Włoch (Beatrice Wachera Grandetti), Grecji (Evangelia Goundiou, Eirini Kapnisaki), Urugwaju (Enzo Gaiero, Enzo Monjardin) oraz Stanów Zjednoczonych (Luke Bowling). Wszyscy goście przygotowali prezentacje dotyczące własnych państw, gdzie zawarli najciekawsze i najbardziej charakterystyczne rzeczy związane ze swoimi krajami pochodzenia. Po zakończonych lekcjach europejskich uczniowie mieli także możliwość zadawania gościom dodatkowych pytań, z czego chętnie korzystali. Z przebiegiem opisanych spotkań można zapoznać się otwierając galerię zdjęć dostępną tutaj: http://www.4liceum.pl/index.php/galeria-zdjec/erasmus-in-schools. W lekcjach europejskich wzięli udział uczniowie z klasy 1f, 2ab, 2e, 3ab, 3b oraz 3e.

Перегляди: 2819
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00