A- A A+

Mobilność edukacyjna... - Erasmus+ projekt dla kadry nauczycielskiej.

Категорія: Erasmus+ Опубліковано: Середа, 24 лютого 2016 Автор: Justyna Klink
Grafika

Mobilność edukacyjna – mobilność kadry edukacji szkolnej – aktywizacja zawodowa nauczycieli – to program Erasmus+ realizowany w IV LO w Łodzi w latach 2015-1016.

W programie biorą udział nauczyciele uczący w klasach z Maturą Międzynarodową oraz klasach dwujęzycznych.

Celem programu jest przede wszystkim podniesienie kwalifikacji językowych, doskonalenie umiejętności nauczania, poznanie nowoczesnych technik uczenia i aktywizacji uczniów oraz zdobycie nowych kompetencji związanych z nauczaniem w systemie CLIL.

Dodatkowo uczestnicy szkoleń mają mieli możliwość poszerzenia świadomości kulturowej związanej    z docelowym krajem kształcenia, co wiąże się m.in. z nawiązania kontaktów międzynarodowych, co     z kolei prowadzi do urozmaicenia i uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego.

Wśród partnerów projektu znajdują się instytucje realizujące kursy i szkolenia na terenie Unii Europejskiej. Nauczyciele odwiedzą m.in. Wielką Brytanię, Maltę oraz Hiszpanię.

Po odbyciu szkolenia każdy z nauczycieli otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz zaświadczenie Europass-mobilność. Dodatkowo każdy z nauczycieli po powrocie ze szkolenia podzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi wyjazdu.

Перегляди: 2542
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00