A- A A+

Warsztaty językowe z native speakerami.

Категорія: Erasmus in Schools Опубліковано: Неділя, 30 листопада 2014 Автор: Joanna Duda

Coroczne badania znajomości języków obcych wykazują, iż zdecydowana większość ludzi posługuje się codziennie więcej niż jednym językiem, w tym ponad połowa z nich, w zależności od kontekstu, włada dwoma lub trzema językami obcymi (Crystal, 2003; Graddol, 2006; Auer i Li Wei, 2007). Na podstawie powyższych raportów możemy stwierdzić, iż w obecnych czasach, w dobie powszechnego dostępu do informacji i podwyższonej mobilności, to wielojęzyczność stanowi normę a jednojęzyczność jest wyjątkiem.

Filippo Lanzi prezentuje symbole Włoch.

Od lewej: Audric Despontin, Joanna Duda, Filippo Lanzi.

 

Swoje umiejętności interpersonalne mogli sprawdzić uczniowie klasy III A odbywający cykl warsztatów, przygotowanych przez prof. Joannę Dudę, mających na celu promocję różnorodności zarówno językowej jak i kulturowej. Warsztaty zostały rozpoczęte w poniedziałek (24.XI) poprzez dwie prezentacje. Pierwszym gościem był Filippo Lanzi, który opowiedział o Italii, jej symbolach, najważniejszych miastach. Na slajdach pojawiły się także tradycyjne włoskie dania. Drugi pokaz dotyczył Belgii. Uczniowie mogli zobaczyć najistotniejsze ośrodki przemysłowe i turystyczne znajdujące się na mapie kraju oraz przyjrzeli się najbardziej znanym specjałom kuchni belgijskiej.

Fragment prezentacji Audrica Despontina.

Nasi francuscy goście - Axel Vallée i Rémy Lacour.

Audric Despontin zaproponował im także krótki film oddający charakter i specyfikę jego ojczyzny. Kolejnym dniem warsztatów była środa (26.XI). Klasa spotkała się z dwójką Francuzów, którzy opowiedzieli o Francji, jej mieszkańcach i ich zwyczajach. Axel Vallée i Rémy Lacour wzięli również udział w przyspieszonym kursie języka polskiego, próbując zmierzyć się ze zdaniami przygotowanymi specjalnie na ich wizytę przez uczniów klasy.

Uczniowie klasy III A przygotowują „łamigłówki językowe” dla gości z Francji.

Перегляди: 2506
Tags:

Дані школи

IV Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi
ul. Pomorska 16
91-416
Łódź

tel. +48 (42) 633 - 62 - 93
fax: +48 (42) 633 - 62 - 93
e-mail: sekretariat@lo4.elodz.edu.pl

Godziny otwarcia sekretariatu:
pn - pt   9:00 - 15:00